OPRET BRUGER

Modtag nyhedsbrev
Glemt kodeord
Slet bruger

Facebook
Mobildebat.dk

I vores mobilforum kan du få stor viden og hjælp fra tusindvis af brugere. Mobildebat.dk er Danmarks største forum for mobil, tele og bærbare enheder.
Mobilsiden.dk / Nyhedsoversigt / Facebook efterlader brugere - kræver nu nyere Android version

Facebook efterlader brugere - kræver nu nyere Android version

Facebook opdatering til Android bringer nye features, men efterlader også nogle brugere, læs her hvorfor.

Facebook opdatere nu deres applikation til version 1.9.7, det betyder noget for nogle Android brugere der nu må se sig forladt.

Det er nemlig sådan at fra og med den nye Facebook version kræves der man har Android 2.2 Froyo som minimum.

Det betyder at 5,4 procent af alle Android brugere, ikke længere kan opdatere deres Facebook applikation, og dermed går glip af de nye features.

De gode nyheder i opdateringen er dog, at det nu er muligt at bruge front-kameraet på Android enheder, med den mulighed indbygget.

Derudover er det kommet nye besked features, som giver mulighed at skifte mellem samtaler, dele større billeder, samt se hvem der er online.

Hurtigere log-in, of navigering samt sikkerhedsforbedringer er også med i opdateringen, der nu kan hentes til alle Android 2.2 enheder eller nyere, her via Google Play.

Emner:
Debat:

KOMMENTAR

 
Kommentarer til: Facebook efterlader brugere - kræver nu nyere Android version

INDSEND KOMMENTAR

Hjælp
[b] din tekst bliver fed [/b]
[i] din tekst bliver kursiv [/i]
[citat] din tekst bliver et citat [/citat]

Populære artikler

 
uge | måned | år