OPRET BRUGER

Modtag nyhedsbrev
Glemt kodeord
Slet bruger

Facebook
Mobildebat.dk

I vores mobilforum kan du få stor viden og hjælp fra tusindvis af brugere. Mobildebat.dk er Danmarks største forum for mobil, tele og bærbare enheder.
Mobilsiden.dk / Nyhedsoversigt / HTC afviser Desire HD rygter – ICS stadig på vej

HTC afviser Desire HD rygter – ICS stadig på vej

HTC har afvist tidligere meldinger om tilbagetrækningen af Ice Cream Sandwich opdateringen til Desire HD.

Desire HD (Foto: Mobilsiden.dk)

Vi skrev for kort tid siden om et canadisk teleselskab, der meddelte at HTC Desire HD ikke ville få opdateringen til Ice Cream Sandwich (ICS) alligevel.

Teleskabet Telus skrev, at opdateringen var blevet annulleret, da ICS ikke ville køre optimalt på enheden.

Men det afviser HTC nu, og siger til Androidcentral.com at man stadig forventer at opdatere både Desire HD og Desire S.

- ”Vi er fortsat fokuseret på at give kunderne de nyeste softwareopdateringer når det er muligt. Som sådan, er vi glade for at bekræfte, at vi stadig følger tidsplanen om at levere Ice Cream Sandwich opgradering til både HTC Desire HD og Desire S,” udtaler HTC.

Emner:

KOMMENTAR

 
Kommentarer til: HTC afviser Desire HD rygter – ICS stadig på vej

INDSEND KOMMENTAR

Hjælp
[b] din tekst bliver fed [/b]
[i] din tekst bliver kursiv [/i]
[citat] din tekst bliver et citat [/citat]

Populære artikler

 
uge | måned | år