OPRET BRUGER

Modtag nyhedsbrev
Glemt kodeord
Slet bruger

Facebook
Mobildebat.dk

I vores mobilforum kan du få stor viden og hjælp fra tusindvis af brugere. Mobildebat.dk er Danmarks største forum for mobil, tele og bærbare enheder.
Mobilsiden.dk / Nyhedsoversigt / Motorola lancerer første telefoner med Chrome

Motorola lancerer første telefoner med Chrome

Den Google-ejede mobilproducent Motorola har netop lanceret de første mobiltelefoner med Chrome browseren pre-installeret.

Siden Google købte Motorola har begge virksomheders ledelse fortalt, at der ikke var nogen fordele ved, at Motorola er et helejet datterselskab af Google.

Men måske der alligevel er lidt fordele ved det. Motorola har netop meddelt, at de vil være først med smartphones med Chrome-browseren til Android pre-installeret på telefonen.

Motorolas nye produkter Droid Razr M og Razr HD, der er klar på det amerikanske marked allerede i midten af september, samt Razr Maxx HD der kommer på markedet senere på året vil alle have Chrome-browseren pre-installeret fra salgsæsken.

Du kan se hele Motorolas præsentation her.

Emner:
Debat:

KOMMENTAR

 
Kommentarer til: Motorola lancerer første telefoner med Chrome

INDSEND KOMMENTAR

Hjælp
[b] din tekst bliver fed [/b]
[i] din tekst bliver kursiv [/i]
[citat] din tekst bliver et citat [/citat]

Populære artikler

 
uge | måned | år