OPRET BRUGER

Modtag nyhedsbrev
Glemt kodeord
Slet bruger

Facebook
Mobildebat.dk

I vores mobilforum kan du få stor viden og hjælp fra tusindvis af brugere. Mobildebat.dk er Danmarks største forum for mobil, tele og bærbare enheder.
Mobilsiden.dk / Nyhedsoversigt / Samsung: Efterfølger til Galaxy S II kommer ikke endnu

Samsung: Efterfølger til Galaxy S II kommer ikke endnu

Galaxy-fans får ikke en Galaxy S II opfølger, ”Galaxy S III”, at se ved verdens største mobilevent i Barcelona, i slutningen af måneden.

Der kommer ikke en Galaxy S III på Mobile World Congres, fortæller Samsungs nordiske hovedkontor. (Foto: Mobilsiden.dk).

Samsung har overfor Mobilsiden.dk bekræftet, at der kommer en smartphone, der kan tage over efter deres 2011-succes Galaxy S II.

Vi har tidligere skrevet om dette, med kilde i en artikel fra Techradar.com, men nu er oplysningerne altså verificeret.

En ”Galaxy S III”, eller hvad navnet måtte blive, vil dog ikke blive præsenteret ved den store event Mobile World Congres (MWC), der åbner i slutningen af denne måned.

- ”Efterfølgeren til Samsung Galaxy S II smartphone vil blive afsløret ved en separat Samsung-event i første halvår af 2012, tættere på den kommercielle lancering af produktet”, fortæller Samsungs nordiske hovedkontor til Mobilsiden.dk.

Hvad Samsung så har i ærmet ved MWC, er altså fortsat uvist.

Emner:


KOMMENTAR

 
Kommentarer til: Samsung: Efterfølger til Galaxy S II kommer ikke endnu
Kommentarer til: Samsung: Efterfølger til Galaxy S II kommer ikke endnu
Kim - Snork...
Det vidste vi jo godt.

Både fordi at nyheden allerede har været her, og fordi at det var Eldar der havde forudsagt det. Den blinde høne må snart være rigtigt sulten, for det er fandme længe siden han har været i nærheden af at få ret.

Desuden så sælger II'eren jo også stadigt nogenlunde, og Nexusen skal vel have lidt luft (forventer jeg er et krav fra Google)
02-02-2012 10:53:42
Besvar  -  Anmeld
John G. Pedersen - Re: Snork...
Hej Kim

Jeg ved godt, at vi har skrevet om det før. Men på grund af de mange rygter, der altid er, så kontaktede vi Samsung i Norden, får at få det verificeret.
02-02-2012 11:33:18
Besvar  -  Anmeld
Kim - Re: Snork...
Kunne i ikke havde gjort det omvendt, så i fik bekræftet at der var noget i rygtet i stedet?
02-02-2012 12:13:53
Besvar  -  Anmeld
John G. Pedersen - Re: Snork...
Jo. Det kunne vi godt have gjort. Og de gør vi faktisk temmelig tit - det er det der hedder "egenproduktion".

Men i dette tilfælde fulgte vi rygte-strømmen, der virkede sandsynlig, og så besluttede vi, at få oplysningerne yderligere bekræftet.
02-02-2012 12:39:56
Besvar  -  Anmeld
Kim - Re: Snork...
Kan du nævne det sidste rygte fra Eldar der viste sig rigtigt? Jeg kan nemlig ikke huske det, til gengæld kan jeg huske en masse der ikke har passet.
02-02-2012 12:57:20
Besvar  -  Anmeld
John G. Pedersen - Re: Snork...
Og netop derfor er det jo relevant at tjekke. Men i dette tilfælde var Techradar altså først med historien.
02-02-2012 13:17:04
Besvar  -  Anmeld
Jesper - Re: Snork...
Kim - Der er altså andre mennesker, i denne verden, end lige dig ;)
02-02-2012 11:47:15
Besvar  -  Anmeld
Kim - Re: Snork...
Ja. Din pointe?
02-02-2012 12:14:17
Besvar  -  Anmeld
hellas7 - Re: Snork...
at du opfører dig som om du er den eneste, der har fundet ud af meningen med livet og at alle andre er uvidende!
02-02-2012 15:11:04
Besvar  -  Anmeld
Anders - Re: Snork...
Det gør han da ikke?
02-02-2012 19:31:23
Besvar  -  Anmeld
Kim - Re: Snork...
den eneste jeg påstår er uvidende er Eldar. Det gjorde jeg også da "nyheden" kom. Jeg er ikke uden på at træde andre tærer end hans...
02-02-2012 20:16:45
Besvar  -  Anmeld
Jonas_a - tjo..
Bliver spændende at se hvad S III vil byde på, men jeg er slet ikke klar til at give slip på min S II endnu..og kan vente med at skifte den ud til næste år..måske med en Galaxy S IV..
02-02-2012 19:53:02
Besvar  -  Anmeld

INDSEND KOMMENTAR

Hjælp
[b] din tekst bliver fed [/b]
[i] din tekst bliver kursiv [/i]
[citat] din tekst bliver et citat [/citat]