OPRET BRUGER

Modtag nyhedsbrev
Glemt kodeord
Slet bruger

Facebook
Mobildebat.dk

I vores mobilforum kan du få stor viden og hjælp fra tusindvis af brugere. Mobildebat.dk er Danmarks største forum for mobil, tele og bærbare enheder.
Mobilsiden.dk / Nyhedsoversigt / Smugkig: Her er Nokias Windows Phone

Smugkig: Her er Nokias Windows Phone

Det skulle have været en lukket forevisning, men deltagerne kunne ikke lade være med at filme lidt af det.

Forrige Næste 1/5
Forrige Næste 2/5
Forrige Næste 3/5
Forrige Næste 4/5
Forrige Næste 5/5

"Nu beder jeg alle om at lægge kameraerne væk", indleder Nokia boss Stephen Elop denne sceance, og fortsætter:

- "Sluk alle recordere. Jeg er seriøs, for jeg vil dele noget med jer" .... "Det er super fortroligt, og vi ønsker ikke dette ud i "blogosphere".

Resultatet blev (selvfølgelig) at det endte i "blogosphere", og måske var det meningen fra begyndelsen. Der er mere PR i at vise noget hemmeligt.

Det ser nemlig ud som om at det er Nokia selv, der har sluppet deres egen interne optagelse fri. For undervejs i videoen klippes der imellem forskellige kameraer i salen. Det ligner slet ikke en tilfældig optagelse med en mobil-telefon el.lign.

På videoen ses en telefon der minder om Nokias nye N9, men som kører Windows Phone i stedet. Og Nokia demonstrerer lidt af hvad den kan.

Det har iøvrigt fået kodenavnet "Sea Ray". Hvad syntes i? Ser den godt ud?
 

Video



Dette er en YouTube kopi af videoen, se den originale i bedre kvalitet på technet.hu

 

Kilde: technet.hu 

Emner:
Debat:

KOMMENTAR

 
Kommentarer til: Smugkig: Her er Nokias Windows Phone
Nikolaj - Re: Jaryom
Indtil videre har WM7 ihvertfald påvirket Android i den rigtige retning, mht. produktkrav.
24-06-2011 13:23:50
Besvar  -  Anmeld
Anmeld indlæg til redaktøren
Navn:

Email:

Leave unfilled:

Skriv hvorfor du vil anmelde indlægget


Hjælp:
[b] [/b]Fed tekst
[i] [/i]Kursiv tekst
[citat] [/citat]Lav citat af tekst

Populære artikler

 
uge | måned | år