OPRET BRUGER

Modtag nyhedsbrev
Glemt kodeord
Slet bruger

Facebook
Mobildebat.dk

I vores mobilforum kan du få stor viden og hjælp fra tusindvis af brugere. Mobildebat.dk er Danmarks største forum for mobil, tele og bærbare enheder.
Mobilsiden.dk / Web-TV / Første kig på HTC One X+

Første kig på HTC One X+

Web-TV: Skal du købe HTC One X+ eller nøjes med One X. Se vores hurtige kig på den nye topmodel.

HTC er klar med en plusmodel i One-serien. One X+ bliver det nye topprodukt, som afløser One X's topplads på hylderne.

Det betyder, at One X rykker ned som midterste model i One-serien, mens One S nu er den mindste. Den hidtil mindste model One V udgår af sortimentet.

Vi har pre-testet One X+. I ovenstående hurtige web-TV indslag kan du se den nye og gamle model, ved siden af hinanden.

Læs også:
- Vi har minitestet HTC One X+
- DUEL: HTC One X+ vs. Samsung Galaxy S III
- Her er forskellen på HTC One X og HTC One X+
- HTC klar med ny topmodel – HTC One X+
- Se den nye topmodel HTC One X+
- HTC One X+ - alle specifikationerne
- HTC One X og S får Jelly Bean i november
- HTC har åbnet koncept-webshop

Emner:
Debat:

KOMMENTAR

 
Kommentarer til: Første kig på HTC One X+
Kommentarer til: Første kig på HTC One X+
LoT10 - Opsætning
Som udgangspunkt er det en fin test.. Men umiddelbart ser det ikke ud til at de 2 mobiler var sat ens op, og så går lidt af sammenligningsgrundlaget af.
Jeg kan selvfølgelig tage fejl, men der ser ud som om der er 2 google konto tilknyttet one X, som ikke er tilknyttet one X+. Og det ser også ud som om der er installeret en hel der flere applikationer på One X.
Syntes det kunne være fedt at de var testet ud fra samme udgangspunkt..
02-10-2012 13:31:33
Besvar  -  Anmeld
Jubas - Kan den bruges til airplay?
Hej:)
Nu har jeg udelukkende iphone, fordi at jeg kan bruge app'en "remote " til at styre itunes på min multimediepc, og derved styre hvor musikken skal spille i huset.

Er denne smarte egenskab også en mulighed med denne HTC..?
Synes det er dejligt de endelig laver en lækker mobil igen, som ligger sig i toppen, rent ydelsesmæssigt:)
03-10-2012 20:38:32
Besvar  -  Anmeld
Rene - Re: Kan den bruges til airplay?
Ved godt det her kommer til at fremstå lidt flabet.
Men ja selvføldig er det det, det er hele pointen med Android, du kan sådan set gøre alt.
Det tager tid men vil påstå det ikke er noget som helst de andre OS kan som Android ikke kan.
04-10-2012 09:50:15
Besvar  -  Anmeld
Jubas - Re: Kan den bruges til airplay?
Har du prøvet det i praksis..?
Det er jo en del penge at smide ud til en mobil, hvis det ikk fungere;)
04-10-2012 11:35:21
Besvar  -  Anmeld
Lars - Re: Kan den bruges til airplay?
Der findes flere apps til Android, der kan styre iTunes. F.eks. https://play.google.com/store/apps/details?id=hyperfine.hftunes.release&hl=da

Efter min mening kører Apple dog bedst med Apple - f.eks. kan en opdatering af iTunes betyde, at Android apps ikke virker før de også er opdateret. Så overvej nøje.
04-10-2012 19:55:03
Besvar  -  Anmeld
Michael A - Skærmtest

INDSEND KOMMENTAR

Hjælp
[b] din tekst bliver fed [/b]
[i] din tekst bliver kursiv [/i]
[citat] din tekst bliver et citat [/citat]

Populære artikler

 
uge | måned | år