|
Facebook
![]()
LÆS ALT OM...
3D 4G (LTE 2600 MHz) Abonnementer Android Android Apps Asus Bag om mobilbranchen Baggrunds-artikler Bibob BlackBerry Call Me CBB Mobil Facebook Forbrug Gadgets Galaxy Nexus Garmin Google GPS / Navigation HD Voice HTC Huawei Internet på mobilen iOS IP-telefoni iPhone / Apple iPhone 4S iPhone 5 iPhone Apps Kommende mobiler LG Lumigon M1 MeeGo Microsoft Mobil-tv Mobilbetaling Mobile World Congress (MWC) Mobile World Congress 2010 Mobile World Congress 2011 Mobile World Congress 2012 Mobilspil Mobilt Bredbånd Mobiltest Motorola Musik på mobilen NFC Nokia Nokia Lumia Nokia World 2011 Oister Onfone Ovi Marked Apps Panasonic Reparation Salgstal Samsung Samsung Galaxy S III Sikkerhed Skype SMS Softwareopdateringer Sony Sony Ericsson Spotify Steve Jobs Symbian Tablet computere TDC TDC Play Telenor Teleselskabet 3 Telia Telmore Tilbehør TomTom Twitter Undersøgelser Vis Mig Din Mobil Web-TV WiMP Windows Phone Windows Phone apps YouSee Året der gik
Mobildebat.dk
![]() I vores mobilforum kan du få stor viden og hjælp fra tusindvis af brugere. Mobildebat.dk er Danmarks største forum for mobil, tele og bærbare enheder. |
Mobilsiden.dk
/ Web-TV
/ Nokia X7-00 - ny fed mobil på vej?
Nokia X7-00 - ny fed mobil på vej?Web-TV: Noget tyder alvorligt på, at Nokia arbejder på en ny, og ret fed, smartphone. Skynd dig at se videoen, inden Nokia blokerer den...
|
|
KOMMENTAR |
|

- de har for travlt (14)
- fedt (1)
- prøv denne test på jeres Nokia N8 (5)
fejl........
NEJ JEG KOMMER IKKE FRA TRENDSALES MEN BRUGER DET MEGET.;-)
Prøv at trykke på mærke så får du et godt grin. En tredjedel af mærkerne er apples produkter(bl.a. er apple iphone4 og iphone4 åbenbart to forskellige mærker?), et af mærkerne er en masse nuller og et andet med endnu flere nuller og et tredje er med endnu flere nuller, jeg er ikke modeekspert overhovedet, så hvis der et produkt ved det navn så har jeg lært noget nyt.
menuerne roder rundt og hvor er den side godt nok ringe lavet.
Der er som bekendt et batch af N8ere fra een af de kinesiske fabrikker, der er en fejl-produceret og derfor enten ustabile eller døde. Disse er der et begrænset antal af.
Mht. software - jeg har ikke oplevet nogle graverende fejl på min N8. Det er plads til forbedringer nogle steder, ja. Men deciderede crashes, frysning eller den slags, har jeg overhovedet ikke haft noget af overhovedet.
|
Relaterede Artikler |
|

|
Populære artikler |
|

|
Seneste nyt |
|

Se flere 


Modtag nyhedsbrev

(23)

23
Nu skriver du at de kan overskue flere produktlinjer, jeg tror lasses kommentar viser at det måske ikke går så godt.
Dertil kommer deres navngivning, de laver mange mobiltelefoner som de bare giver et nummer, fx N8 eller C7. De kunne godt vise lidt kreativitet. Det er en af grundende til at HTC skiller sig ud.
Nokia skal nok komme tilbage, men lige nu mangler de et eller andet som gør at de adskiller sig væsentligt fra konkurrenterne, noget der gør dem spændende.
Selvfølgelig laver de flere S^3 telefoner, og opdateringer er noget der kommer løbende og uafhængige af bestemte modeller.
At påstå at HTC skiller sig ud...haha...give me a break. Alle deres modeller ligner totalt hinanden. Det eneste der varierer er farven på kroppen og størrelsen på skærmen. Det stadig det samme dårlige kamera, elendige batteritid og skærm teknologi.
Jeg har oplevet at bestemte programmer/apps har udvist fejl (en simpel genstart af programmet løste problemet), men altså ikke system/OS-crashes - overhovedet.
Hvad er det lige præcis du har gang i med din tlf? Gendanne hvad?
Ok, no worries, det kan fixes. Jeg vil råde dig til at gå til et Nokia Service Center - de kan re-flashe dit device, så du får Social Widget osv. tilbage.
Se også her, hvis du vil ringe og brokke dig til Nokia:
http://www.nokia.dk/om-nokia/kontaktoplysninger
;-) forsat god aften Henrik.....